Tax Consultant (Bucharest)

RESPONSABILITĂȚI

  • Consilierea clienților într-o gamă largă industrii pe probleme fiscale interne, internaționale și corporative;
  • Consultanță fiscală în materie de TVA și vamă, proiecte de restructurare (fuziune, divizare și lichidare), contracte de administrare;
  • Implicarea în analiza impozitării, revizuirea impozitelor directe și proiectele de conformitate fiscală;
  • Implicarea în consilierea clienților cu privire la aspectele fiscale ale tranzacțiilor, produselor și respectării impozitelor avute în vedere, accentul pus pe impozitarea directă;
  • Consultanță fiscală privind tranzacțiile;
  • Elaborarea actualizărilor legislative;
  • Colaborarea cu autoritățile fiscale din România.

CERINȚE

  • Studii superioare finalizate in domeniul economic/ fiscal;
  • Stăpânirea legislației în domeniul fiscal;
  • Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat;
  • Cel puțin 1 an de experiență în domeniu;
  • Cunostințe avansate în domeniul fiscalității;
  • Stăpânirea de cunoștințe IFRS constituie un avantaj;
  • Abilități de lucru în echipă.

OFERTA

  • Salariu competitiv;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare medicală;
  • Perspective creștere rapida în carieră (evaluarea bi-anuala a performanței);
  • Suport deplin pentru certificarea ACCA (acoperirea taxelor pentru examene și cursurilor de pregatire, concediu de studii plătit);
  • Expunere internațională;
  • Leadership tânăr și prietenos;
  • Oficiu modern;
  • Fructe, ceai, cafea

Trimiteți CV la hr.bucharest@moorestephens-ksc.ro citând  – Tax Consultant, în linia de subiect. Toate aplicarile vor fi tratate cu cel mai înalt grad de discreție.