Contabil Senior (Bucuresti)

RESPONSABILITĂȚILE TALE:

  • Responsabil de revizuirea / pregătirea tuturor documentelor contabile primare în conformitate cu reglementările locale de conformitate;
  • Pregătirea înregistrărilor de active, pasive și cont de capital prin compilarea și analizarea informațiilor despre cont;
  • Documentarea tranzacțiilor financiare prin introducerea informațiilor despre cont;
  • Recomanda acțiunile financiare prin analizarea opțiunilor contabile;
  • Rezumarea situației financiare actuale prin colectarea de informații; întocmirea bilanțului, declarația de profit și pierdere și alte rapoarte;
  • Identificarea riscurilor specifice legate de tranzacțiile clienților;
  • Realizarea reconcilierii conturilor din bilanț

DACĂ TU:

  • Studii superioare finalizate in domeniul economic/ fiscal;
  • Stapanirea legislatiei in domeniul fiscal;
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel avansat;
  • Cel puțin 4 ani de experiență în domeniu;
  • Cunostinte avansate in domeniul fiscalitatii;
  • Stapanirea de cunostinte IFRS constituie un avantaj;
  • Abilitati de lucru in echipa.

BENEFICIILE TALE:

  • Salariu competitiv;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicală;
  • Oficiu modern;
  • Fructe,ceai,cafea;
  • Suport deplin pentru certificarea ACCA;
  • Evaluarea bi-anuală a performanței;
  • Perspective de creștere în carieră;
  • Program flexibil de dimineață;
  • Mediu dinamic de lucru.

Candidații interesați sunt invitați să ne transmită CV-ul (în engleză) la adresa de e-mail: hr.bucharest@moorestephens-ksc.ro .