Tax Consultant (Bucuresti)

RESPONSABILITĂȚI

  • Furnizarea de consultanță privind impozitarea corporațiilor, impozitarea indirectă și impozitul personal, tax compliance;
  • Efectuarea cercetărilor în legislatia de drept fiscal pe diverse teme;
  • Analiza și structurarea datelor, pregătirea diverselor rapoarte;
  • Participarea la lucrările de analiză;
  • Să lucreze sub îndrumarea seniorilor / managerilor din cadrul departamentului;
  • Scrierea de mesaje, rapoarte, memorii sub îndrumarea managerului de proiect;
  • Sa lucreze pe mai multe proiecte în același timp în diferite zone fiscale (impozit pe profit, impozite indirecte etc.);
  • Participarea la întâlniri cu reprezentanții clienților;
  • Sa realizeze documentații privind prețurile de transfer și analize de benchmarking

CERINȚE

  • Diplomă universitară în finanțe / contabilitate;
  • Cunoașterea fiscalității românești;
  • Cel puțin 3 ani de experiență de muncă în același domeniu;
  • Abilități analitice foarte bune;
  • Experienta in consultanta constituie un avantaj;
  • Cunoașterea excelentă a limbii române și a limbii engleze, atât scris cat si vorbit;
  • Foarte bune abilități interpersonale;
  • Aptitudini de comunicare orală și scrisă;
  • Expunerea prealabilă la mediul de afaceri va fi apreciată;
  • Participarea la CFF constituie un avantaj;
  • Bine organizat și capabil să identifice și să jongleze cu prioritățile;
  • Utilizare foarte bună a MS Office.

OFERTA

  • Salariu competitiv;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare medicală;
  • Perspective creștere rapida în carieră (evaluarea bi-anuala a performanței);
  • Suport deplin pentru certificarea ACCA (acoperirea taxelor pentru examene și cursurilor de pregatire, concediu de studii plătit);
  • Expunere internațională;
  • Leadership tânăr și prietenos;
  • Oficiu modern;
  • Fructe, ceai, cafea

Trimiteți CV la hr.bucharest@moorestephens-ksc.ro citând  – Tax Consultant, în linia de subiect. Toate aplicarile vor fi tratate cu cel mai înalt grad de discreție.